Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna datum přiznání ID- snížená valorizace

Autor Erika Přikrylová
Předmět Změna datum přiznání ID- snížená valorizace
Dotaz Dobrý den. Mám dotaz ohledně změny datum přiznání ID .Poprvé mi byl přiznán plný invalidní důchod pro rakovinu štítné žlázy v roce 1992 poté v roce 1996 mi byl dán částečný invalidní pro ustálení stavu i přesto že mám další diagnózy, v roce 2015 mi byl přiznán ID-st.3 pro diagnostikovanou rakovinu prsa podstoupila jsem operaci,chemoterapii a ozařování ukončeno 12/2015 nyní jsem byla na komisi kde mi byl opět ID snížen na st.1.S tímto nesouhlasím a chystám dát námitku, kterou mi doporučili i mí lékaři (jen čekám až přijde z Prahy ROZHODNUTÍ).Ale co mě zaráží neustálá změna datumů přiznání důchodu.Při této změně jsem tudíž přišla o procenta valorizace a snížení důchodu.Je nějaká šance na změnu a tím i přepočet důchodu??A jak bych měla postupovat?? Děkuji za radu Jen doplním -při ID-st.1 jsem ještě dělala na částečná úvazek asi 8 let,Při přiznání ID-st.3 mi ukončili pracovní poměr.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Přikrylová,

je dobře, že se bráníte proti snížení stupně ID. Pokud byste uspěla s námitkou, tak potom by Vám byl důchod doplacen od 12/2015 a pravděpodobně byste uspěla i s valorizací. I když byla minimální. Jinak přepočítat ID nejde. Vaše pracovní aktivita se může projevit až při přiznání starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji