Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zmatek

Autor Jana
Předmět Zmatek
Dotaz

Dobrý den,

čím více vidím do této problematiky, tím méně tomu rozumím

Při úplném odebrání PID nemám nárok na nic a vůbec nezáleží kdy jsem byla na kontrole.

Pouze na dávky z UP.To jsou vyhlídky - roky pracujete- onemocníte- dostanete PID- zaměstnavatel vás propustí - a po roce vám PID odeberou a jste na ulici.

Vidím i jako velkou nespravedlivost , že pobírání 13 ti dávek závisí na poslední kontrole, když už tak by to mělo být dle data přidělení PID .Toto je potom o štěstí mám známeho na kterého v roce 2010 zapomněli a na kontrolu šel v lednu 2011 kde mu PID snížili na I. stupeň, takže díky tomu pobírá ještě rok PID, nahlásil se na UP kde dostával 3200 a tomu říkám nepořádek. Sám dotyčný říká, že takhle dobře se neměl ani když pracoval.

To není závist to je jen ukázka špatných zákonů a vyhlášek.Nevím jak o tom mohou rozhodovat poslanci bez patřičného vzdělání a znalostí pak to v našem státě vypadá jak vypadá.Nestydím se říct, že jsme banánová  republika.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

souhlasím s Vámi, pořád prosdazuji, aby přijemci ID III. stupně mohli pracovat.

S pozdravem Václav Krása