Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zkrácený uvazek

Autor Veronika
Předmět zkrácený uvazek
Dotaz

 Dobrý den.

Pečuji o dceru v prvním stupni postižení,Chtěla bych nastoupit na zkracený úvazek,kdo za mně tedy bude platit zdravotní pojištění? Musím to hlásit na uřadě,nebo to není nutné? Děkuji Veronika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

při zaměstnání byť na zkrácený úvazek si platíte zdravotní pojištění sama, tudíž nevidím v tom žádný problém. Na ÚP nemusíte hlásit nic pokud jste nebyla v evidenci uchazečů o zaměstnání. V takovém případě byste měla nahlásit nástup do zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása