Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zkrácení prac.doby

Autor
Předmět zkrácení prac.doby
Dotaz

Dobrý den p.Krása , jsem v část .inv. důchodu a současně jsem zaměstnaná na část.prac.úvazek 5,5hdenně v chráněné dílně, která je součástí akciové společnosti,. O tom mám se zaměstnavatelem uzavřenou písemnou dohodu .Dnes za mnou přišel můj nadřízený a požádal mě o zkrácení prac. úvazku na 4hod.denně. Jako důvod uvádí málo práce pro všechny zaměstnance. Jaké jsou moje možnosti pokud s tím nesouhlasím ,má právo mně  můj nadřízený nařídit zkrácení prac. úvazku a změnit mně prac.smlouvu? Děkuji za odpověď I.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

pracovní smlouva může být měněna pouze po souhlase obou stran. na druhou stranu zaměstnavatel může, pokud nemá dostatek práce, poslat zaměstnance na nucenou dovolenou a vyplácet jen 60 % mzdy. Čili je to spíš o dohodě. Možné řešení by bylo, že by byl podepsán dodatek smlouvy, kde by bylo podepsáno dočasné zkrácení pracovní smlouvy.

S pozdravem Václav Krása