Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zkrácená prac. doba-čid 2. stupně

Autor Zuzana Martínková
Předmět zkrácená prac. doba-čid 2. stupně
Dotaz Dobrý den, mám na Vás dotaz...byla jsem uznána čid 2.stupně,je mi 55let chci pracovat z HPP na zkrácenou prac. dobu,nebo jen 4dny v týdnu. Zaměstnavatel mi to nechce umožnit,přesto že zkrácenou prac. dobu mají jiné kolegyně. Má na to právo? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martínková,

zaměstnavatelm by Vám měl v tomto případě vyjít vstříc, neboť tak stanoví zákoník práce. Pouze pokud by měl vážné důvody, že zkrácením Vašeho uvázku mu nastane škoda, tak Vám vyhovět nemusí. Doporučuji Vám, abyste se zaměstnavatelem dál jednala a upozornila ho na § 241, zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.