Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zkrácená mzda na 30 hod týdně

Autor lenka
Předmět Zkrácená mzda na 30 hod týdně
Dotaz

Dobrý den

Chci se Vás zeptat

:Pobírám důchod 1.stupně a chci se zeptat,když mi zaměstnavatel snížil na 30 hod pracovní dobu týdně,jestli tím pádem se mi snižuje i minimální mzda těch 8000 kč měsíčně.

pokud ano tak chci vědět na kolik se to snižuje. Moc děkuji a přeji Vám hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

minimální mzda je 8000 Kč u příjemců ID při plném pracovním úvazku.Pokud se pracovní úvazek snižuje, snižuje se podle odpracovaných hodin také minimální mzda. Vzhledem k tomu, že Vám byl snížen pracovní úvazek o 25 %, bude Vám také snížena minimální mzda o 25 % tj. na 6000 Kč.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.