Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Živnostenský list

Autor Věra Vaňková
Předmět Živnostenský list
Dotaz Dobrý den, mám dotaz ohledně zřízení živnostenského listu na řemeslnou činnost ve které nejsem vyučena a nemám ani praxi, ale mám člověka, co by se za mě zaručil. Já mám trvale přiznán PID 3.stupně, samozřejmě nemohu tuto řemeslnou činnost sama vykonávat, jen mám možnost zaměstnat jednu osobu, která si nemůže sama zřídit ŽL. Přišla bych tím o PID, a jak je to v tomto případě, pokud by mi Žl dali s placením sociálního a zdravotního pojištění? Děkuji Vám za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vaňková,

pokud budete mít živnostenský list, tak jste povinna si platit minimální zdravotní pojištění a zároveň alespoň důchodové pojištění a pojištění nezaměstnanosti. Nemusíte si platit pojištění na nemocenské dávky. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.