Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zdravotní pojištění při ČID 1stupen-práce na HPP

Autor Standa
Předmět Zdravotní pojištění při ČID 1stupen-práce na HPP
Dotaz

Dobrý den,chci se zeptat mám ČID 1.stupen,od 1.11.2010 mám sepsanou smlouvu na HPP. ,jak je to prosím se zdrav.poj a soc.poj?Zaměstnavatel mi odepsal,že za mě platí zdravotní i soc. pojištění?Tím pádem mi snížil sazbu na hodinu ?myslel jsem že zdravotní poj.za mě platí stát?nebo je to tak že při HPP to za mě platí zaměstnavatel?

Děkuji za odpověd.STANDA

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stando,

při pobírání jakého koliv stupně ID jste povinen platit z příjmů z pracovní činnosti zdravotní a sociální pojištění, tak jako každý občan. V této věci není žádná úleva.

S pozdravem Václav Krása