Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zdravotní pojištění.. doplnění

Autor Pavel
Předmět Zdravotní pojištění.. doplnění
Dotaz Dobrý den pane Kráso.. děkuji vám za vaši odpověd na dotaz ohledně platby zdravotního pojištění, měl bych na vás ještě doplňující otázku smím-li požádat kolik bych teda měl platit na zdr. poj. Má skutečná výplata je 5500kč a z této částky dělá zdravotní pojištění 248kč. Vhledem k tomu že mám plat nižší jak minimální mzda dopočítávají mi zdravotní pojištění z minimální mzdy 8500kč a strhávají z výplaty 383kč Jestli jsem dobře pochopil vaší předešlou odpověd měl bych ale platit jen těch 248kč z mé skutečné výplaty..Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

v současné době platí zaměstnanec 6 % z výdělku na zdravotní pojištění. procenta byla zvýšena. To znamená, že pravděpodobně platíte dobře, ale nejsem expertem na tuto problematiku.

S pozdravem Václav Krása