Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zdravotní pojištění

Autor Eva
Předmět zdravotní pojištění
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, pobírám invalidní důchod 2 stupně ,jsem na úřadě práce,pokud odejdu musím si sama platit zdravotní pojištění a je vůbec povinné se na ÚP zaregistrovat?

                                                                                            Děkuji Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

jako příjemce ID II. stupně stát za Vás platí zdravotní pojištění, a tudíž z tohoto důvodu nemusíte být registrována na ÚP. Registrace na ÚP jako uchazeč o zaměstnání je výhodné proto, že do 55 let je jeden rok v evidenci započítáván do odpracované doby nároku na starobní důchod. Pokud je osoba starší 55 let, tak jsou započítávány 3 roky do nároku na starobní důchod, pokud jste v evidenci ÚP. Tudíž, pokud jste v evidenci již déle než 3 roky, tak v zásadě již dále být nemusíte.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.