Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zdravotní nezpůsobilost

Autor Černá
Předmět Zdravotní nezpůsobilost
Dotaz

Dobrý den,

chtěla jsem Vás poprosit o radu, jak je to právně v pořádku, když mi na mimořádné prohlídce ( pod louhodobé neschopnosti ) závodní lékař napsal posudek, že jsem nezpůsobilá do 31.12. ( není tam napsáno dlouhodobě pozbytí způsobilosti ). Jsem šetřena na klinice pracovního lékařství pro podezření nemoci z povolání a vzhledem k tomu, že ještě není výsledek, tak mi závodní lékař napsal do posudku pouze - nezpůsobilá. Co z toho plyne pro zaměstnavatele? Teď mě nechali týden na průměru, že mi budou hledat vhodnou pozici, a když mi ji nenajdou, tak mi řekli, že buď mám jít na neschopenku nebo na neplacené volno,že je to má překážka,  což se mi nezdá a myslím si, že mě nemůže někdo nutit jít na neplacené volno a nemůžu zůstat bez náhrady mzdy. Nemocenskou ( podpůrčí dobu 380 dní ) má již vyčerpanou vzhledem ke zdravotním problémům  a proto je to dáno i na kliniku pracovního lékařství.
 
Je tento postup zaměstnavatele v pořádku, aby mě dal na neplacené volno? Může mi dát výpověď, když to zatím není dlouhodobé pozbytí způsobilosti? Pročetla jsem celý zákoník práce a nic o dočasné nezpůsobilosti tam není, jen o dlouhodobé a tam je to jasné.

-- 
S přáním hezkého dne
Gabriela Černá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Černá,

samozřejmě, že máte pravdu v tom, že není možné, aby Vám napsal závodní lékař, že jste nezpůsobilá výkonu práce a přitom je podezření na nemoc z povolání. Doporučuji Vám, abyste postupovala tak, že Váš ošetřující lékař Vám napíše pracovní neschopnost, protože podpůrčí doba je sice zákonem stanovena na 360 dnů, ale může být prodloužena o dalšáích 360 dní, na 720 dní. Toto prodloužení musí schválit posudkový lékař. Pokud by situace zůstala tak jak je, tak by Vás zaměstnavatel mohl propustit ze zdravotních důvodů, protože pro Vás nemá náhradní zaměstnání. Bylo by to pro Vás velmi nevýhodné. Současně byste měla apelovat na to, aby bylo dokončeno šetření o Vaší nemoci z povolání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji