Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zdravotní důvody,renta a zkušební doba.

Autor Jaroslav Bláha
Předmět Zdravotní důvody,renta a zkušební doba.
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso. Mám nemoc z povolání z r. 2010 na chrom,zinek a ropné produkty. Změnil jsem zaměstnání a nastoupil jsem k uklízecí firmě kde jezdím s uklízecím strojem. Na vstupní prohlídce jsem prošel a po měsíci práce jsem dostal ekzém na rukou. Zaměstnavatel mě nabídl jinou práci v pekárně, ale z té práce se mě dělá nevolno. Jsem ve zkušební době tak jsem se rozhodl skončit dohodou, ale zaměstnavatel mě nechce dát papíry k lékaři na mimořádnou prohlídku a skončit ze zdavotních důvodů. Na 12 odstupných platů nemám nárok, ale jedná se mě o to když půjdu na pracovní úřad tak budu mít 65% na pracáku. Poraď te mě co teda mám dělat.Peníze po tomto zaměstnavateli žádné nechci chci jenom ukončit pracovní poměr dohodou ve zkušební době  ze zdravotních důvodů a mít na pracáku 65%. Děkuji za odpověď. Jaroslav Bláha z Vysokého Mýta.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bláho,

zaměstnavatel má právo po Vás požadovat, abyste se podrobil lékařské prohlídce s tím, že se domnívá, že nemůžete vykonávat zaměstnání ze zdravotních důvodů. Když na mimořádnou zdravotní prohlídku nepůjdete, zaměstnavatel tuto skutečnost nahlásí na úřad práce a je to stejné, jako by Váš pracovní poměr byl ukončen ze zdravotních důvodů. Tudíž byste se asi prohlídce neměl bránit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.