Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zdrav. a soc. poj. při zaměstnání

Autor Lucie
Předmět Zdrav. a soc. poj. při zaměstnání
Dotaz Dobrý den pane Krása. Jsem zaměstnána na pár hodin týdně a dostávám měsíčně cca 5 000 Kč. A jsem držitelkou plného invalidního důchodu III. stupně. Je pravda, že tedy nemusím platit žádné zdravotní ani sociální pojištění? Já? A zaměstnavatel? Děkuji. Přeji hezký zbytek dne.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucie,

pokud jste zaměstnána na základě DPP, tak nemusíte platit sociální ani zdravotní pojištění.

Pokud jste zaměstnána na hlavní pracovní poměr nebo DPČ tak platíte sociální i zdravotní pojištění podle výše příjmu, ale nemusíte doplácet zdravotní pojištění do minimální výše.

Pokud Váš zaměstnavatel zaměstnává více než 50% OZP, tak máte na zdravotní pojištění slevu.

 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji