Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zdrav půj

Autor marcela
Předmět zdrav půj
Dotaz dobry den...u ID 1STUPNE,,,PLATI stat zdrav,pojisteni?jsem na u.p.,kde me pani za prepazkou,nabada k odchodu z ú.p. s tim,ze zdrav pojis, mi plati stat dekuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

pokud pobíráte I. stupeň ID, tak je pravda, že za Vás platí stát zdravotní pojištění, ale je nutné zůstat v evidenci ÚP, jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám byla doba počítána jako náhradní doba pro účely starobního důchodu. Doporučuji Vám, abyste si našla nějaké zaměstnání, protože do náhradní doby se Vám počítá pouze jeden rok evidence na ÚP, pokud je Vám méně než 55 let a nebo maximálně 3 roky, pokud Vám je již 55 let a výše. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.