Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zda jde mít více zaměstnání

Autor Margita
Předmět zda jde mít více zaměstnání
Dotaz

Dobrý den,jsem zaměstnaná ve firmě,mohla bych si přividělat u jiné firmy,ale musím si zřídit živnost.list je to práce na drobné montáže.Chci se zeptat můžu při mém zaměstnání si vyřídit ŽL a co to pro mne obnáší,jestli si musím i na tu živnost platit sociální a zdravotní pojišt.,dále jak vím budu muset 1x zarok podávat přiznání daní,tak mne zajímá kolik si můžu přivydělat aniž bych pak platila daň,a dále mne zajímá zda by se mi tato práce na živnost počítala i do důchodu,nebo jestli si budu muset k tomu něco platit aby se mi to počítalo.Chybí mi jen asi 4 roky do důchodu.Mockrát děkuji za zodpovězení mých otázek Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Margito,

pokud si zřídíte živnostenský list, tak musíte platit minimální zdravotní a sociální pojištění. Při ročním zúčtování pak bude zdravotní a sociální pojištění vyrovnáváno se zaplaceným pojištěním při zaměstnaneckém poměru. Kolik si můžete vydělat, abyste neplatila daň opravdu nelze odhadnout.

S pozdravem Václav Krása