Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zápočtový list

Autor DOLEŽEL David
Předmět Zápočtový list
Dotaz

Dobrý den,

jsem v plném invalidním důchodě od 15. března 2008 z důvodu onkologického onemocnění, a od 10.února 2008 držitel ZTP. Od 15.dubna 2008 do 12. srpna 2008 jsem pracoval jako telefonní operátor, měl jsem pracovní smlouvu na 1 rok. Pracovní poměr byl sjednán na poloviční úvazek (20 hodin / týden) a pracovní poměr jsem ukončil dohodou se zaměstnavatelem - bez žádných problémů. Do dnešního dne jsem neobdržel zápočtový list, bohužel na výzvy z mojí strany bývalý zaměstnavatel nereaguje.

Chtěl jsem se Vás zeptat, zda mám nárok na zápočtový list a zda mi za výše uvedené období vznikl nějaký nárok na dovolenou. V pracovní smlouvě mám uvedené, že mám nárok na dovolenou v celkové délce 20 dní za kalendářní rok, po dobu pracovního poměru jsem si žádnou dovolenou nevybíral, ale byl jsem v pracovní neschopnosti - 3 týdny.

Za Vaši odpověď děkuji, s přáním hezkého dne

Doležel David

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Doležale,

nárok na zápočtový list nárok samozřejmě máte. Pokud jde o dovolenou, je tu určitá komplikace s Vaší pracovní neschopností. Přesto se domnívám, že jste měl nárok na několik dní dovolené v rozsahu polovičního úvazku.

S pozdravem Václav Krása