Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Započítaná doba na ÚP

Autor Monika
Předmět Započítaná doba na ÚP
Dotaz

Dobrý den, pane Krása.

Jsem v ID II. stupně, nyní vedena na ÚP. Velmi by mne zajímalo, zda se počítá rok vedení na ÚP již  z let 2006 až 2009 nebo až od 1.1.2014? Kdybych se dožila starobního důchodu, zda se mi bude počítat ten rok? Z let 2006 až 2009 to vychází přibližně na 9 měsíců a 14 dní, nyní jsem vedena měsíc a půl - zaregistrovala jsem se pouze kvůli hmotné nouzi, kterou jsem ale pak ani nevyužila. Jsem práce neschopna, potřebující občasnou pomoc druhé osoby. Věk 32let.

Předem moc děkuji za odpověď. 

S pozdravem Monika.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

evidence na ÚP se jeden rok počítá i v letech 2006 - 2009, takže by Vám doba, o které píšete, měla být započítána do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji