Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamítnutí ID

Autor Renata Uhlířova
Předmět zamítnutí ID
Dotaz Dobrý den,jsem 2roky po operaci bederní páteře pro spondylolisthsis - repozice a stabilizace L5/S1 legacy T PAL 9 small vpravo.15.6.2012 mi byl zamítnut ID pro pokles pracovní schopnosti pouze o 20%.Můžu si zažádat o Osobu Zdravotně Znevýhodněnou a kde? Co to pro mně jako zaměstnance znamená? Nebo si znova zažádat o ID? Pracuji jako šička! Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Uhlířová,

institut osoby zdravotně znevýhodněné skončil 31. 12. 2012 s tím, že osoby, které tento institut mají, jej mohou využívat v rámci zaměstnanosti do 31. 12. 2013. NRZP ČR usiluje o zěmnu zákona o zaměstnanosti tak, aby tento institutž byl opět navrácen a osoby se ZP, které nedosáhnout na I. stupeň ID, mohly využívat tento institut OZZ s jakousi finanční dotací pro zaměstnavatele, který je zaměstná.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.