Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnávání OZP, zaměstnávání manžela

Autor
Předmět zaměstnávání OZP, zaměstnávání manžela
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

Koncem minulého roku( 28.12.)  jsem  Se Vás ptal na možnost zřízen CHPM ( popřípadě chráněné dílny ).Tuto měla zřídit moje manželka a následně ne zaměstnat. Odpověděl jste mi, že o je možné a že by moje žena mohla požádat o příspěvek na zřízení CHPD .

Manželka o tento příspěvek požádala ale ze strany ÚP teprve zjistila, že podle ZP není možné aby manželka zaměstnávala manžela a naopak.

Moje žena už si zříila živnost a přihlásila se na SSZ i ZP, na FÚ jako zaměstnavatel.

Je to celé k ničemu, neb existují nějaké výjimky ?

Děkuji za odpověď a přeji hzký den

 

Václav Valenta

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Valento,
Vaše manželka může být charakterizována jako spolupracující osoba teda ne v zaměstnaneckém poměru. V takovém případě je možné uplatnit slevy na dani a podobně. Tuto věc byste měl konzultovat s finančním úřadem případně úřadem práce, protože přesné podmínky spolupracujícího institutu neznám.
S pozdravem
 
 
Václav Krása