Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnávání OZP

Autor Nina
Předmět Zaměstnávání OZP
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, jsem OSVČ a ráda bych si na výpomoc zaměstnala OZP, která pobírá invalidní důchod 3 stupně (na 2 hodiny denně, na DPP). Tedy by více než 50 % mých zaměstnanců bylo OZP. Ráda bych se zeptala, zda je možný nějaký příspěvek na plat daného pracovníka v tomto daném konkrétním případě? Kdybych pak ale potřebovala dalšího brigádníka na výpomoc, např. studenta (a již ne OZP), tak rázem budu mít méně než 50 % zaměstnanců OZP. Všude čtu jen o chráněném a otevřeném trhu práce, rozdíly jsem si našla, ale absolutně mi není jasný postup žádosti. Zda musí být zaměstnanec nějakou dobu placený jenom mnou a nebo zda je možné nějaká forma podpory na mzdové náklady již od začátku zaměstnávání. A co dělat, když se počet OZP zaměstnanců mění? Všude jsou informace spíše obecné, paní na úřadě mě odkázala na stránky MPSV, ale i zde je to vysvětleno poměrně nedostatečně. Děkuji za odpověď a zdravím.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nino,

je třeba se sejít s pracovníky ÚP. Teoreticky byste mohla dostat příspěvek na zřízení pracoviště, pokud byste se zaměstnáním OZP měla nějaké výdaje. Dále se zkuste zeptat, zda by se na Vás vztahoval § 76 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, který umožňuje přiznat příspěvek 48 000 Kč ročně na zaměstnávání OZP. 


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása