Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamestnani ZTP obcana

Autor Radek
Předmět zamestnani ZTP obcana
Dotaz Dobry den pane Kraso, kamarad zaklada firmu a chtel bych se u Vas informovat, jak se postupuje pri zamestnani ZTP obcana, co z toho plyne. Vlastnim prukaz ZTP/P [kvadruplegik], zaujal bych ve firme pozici ,,sekretarky,, na HPP a plny uvazek a jako klasicky zamestnanec. Nikde jinde zamestnan nejsem, tudiz by mel on, jako muj jediny a prvni zamestnavatel pravo na prispevek od statu na me. A zajimalo co si musi obstarat, obehat, jak je to s placenim soc. a zdrav. pojisteni za me, jak je to s vyplacenim a kolik by eventualne jako zamestnavatel na moji osobu pobiral. Mnohokrat dekuji a preji pekny den R.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Radku,

pokud firma bude zaměstnávat více než 50% osob se zdravotním postižením tak může obdržet příspěvek podle § 78 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Dále Váš kamarád může využít slevu na dani, a to tím, že z Vaší průkazkou ZTP/P a Vámi pobíraným invalidním důchodem souvisí pro zaměstnavatele sleva na dani z příjmu ve výši 60 000,-Kč ročně. Všechny tyto věci se vyřizují na úřadech práce a proto by bylo dobré, kdyby jste se tam společně informovali na podrobnosti.

S pozdravem.

Václav Krása