Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání v chráněných dílnách - dotaz

Autor Marcela Kostková
Předmět zaměstnání v chráněných dílnách - dotaz
Dotaz Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu pokud to bude možné. Mám částečný invalidní důchod I. st. a našla jsem si práci v chráněných dílnách. Tam musím pracovat 8,5 hod. denně ( údajně na zkrácený úvazek nelze) a na tento úvazek pobírám měsíčně Kč 5700,- čistého. Nevím jestli je to v pořádku, myslím si, že tato částka neodpovídá ani minimální mzdě. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kostková,

pokud pobíráte 5700,- čistého,tak to odpovídá minimální mzdě, protože minimální mzda se počítá včetně odvodů na sociální a zdravotní pojištění zaměstnance a činí 8000,-. Musíte také počítat s tím, že zaměstnavatel Vám sráží, byť minimální, zálohu na daň.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.