Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání při RSM

Autor Jana
Předmět zaměstnání při RSM
Dotaz

Dobrý den, mám roztroušenou sklerozu již 15 let. Mám ID 3.stupně. Manželova firma mi nabízí místo mzdové účetní na částečný úvazek, s tím, že mohu tuto práci vykonávat v případě potřeby doma. Moje neuroložka mi to schvaluje - prý budu "zaměstnávat" mozek a není to fyzicky namáhává práce. Když jsem se ptala na OSSZ, řekli mi, že po nahlášení zaměstnavatele mohu být předvolána znovu ke komisi, kvůli přezkoumání zdravotního stavu. Tzn., že bych mohla o důchod přijít? Mám jej přiznán už trvale. Děkuji Vám za odpověď.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud budete pracovat více jak 1/3 úvazku, tak lze předpokládat, že budete pozvána k přezkumu zdravotního stavu a důchod by Vám mohl být snížen na II. či I. stupeň. Doporučuji Vám vyřešit tuto věc tak, že se zaměstnavatelem dohodnete kratší pracovní dobu za vyšší peníze. Posudkový lékař sleduje především rozsah pracovní činnosti.

S pozdravem Václav Krása