Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnání při plném invalidním důchodu

Autor Marek Vágner
Předmět Zaměstnání při plném invalidním důchodu
Dotaz Vážený pane Kráso, obracím se na Vás s dotazem. Jsem momentálně v plém invalidním důchodě a po roce hledání se mi podařilo najít si zaměstnání. Ve smlouvě mám 40 hodin týdně (zřejmě plný úvazek). Nyní jsem byl předvolán na OSSZ k posouzení zdravotního stavu. Při domlouvání pracovního místa se mnou byla sepsána smlouva na dobu určitou (1/2 roku) s tím, že pokud mi ID zruší, nebude mi tato smlouva prodloužena. Chci se Vás zeptat, zda je toto možné, jelikož si myslím, že mi ID OSSZ odebere, alespoň jako plný ID. Podotýkám, že práce není fyzicky náročná (ID mi byl přiznán na nemoc dolní končetiny). Za Vaši odpověď Vám předem děkuji a jsem se srdečným pozdravem. Marek Vágner

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vágnere,
pokud by Vám byl rozvázán pracovní poměr proto, že Vám byl odebrán ID, tak se jedná o jasnou diskriminaci a protizákonný postup. V takovém případě doporučuji okamžitě obrátit se na soud. Hned nám to oznamte na NRZP ČR a my se v tom budeme angažovat.
S pozdravem Václav Krása