Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání při PID/a

Autor anonym
Předmět zaměstnání při PID/a
Dotaz

     Vážený p. Kráso,

dnes jsem viděl pořad na ČT1 s názvem Reportéři ČT, kde byla jistá reportáž o organizacích, zaměstnávajících zdravotně postižené a jelikož jsem také v PID a jinou možnost, jak si trochu přivydělat momentálně nemám, jsem také zaměstnancem jedné z těchto organizací, rád bych se zeptal - aniž bych Vás chtěl touto cestou jakkoli napadat - nebylo by lepší, kdyby tyto pracovní příležitosti zřizoval přímo stát, než aby platil příspěvky těmto organizacím, které hřeší na tom, že invalidy dnes málokdo zaměstná???

     Jaký je Váš názor na toto téma.

     Z pochopitelných důvodů neuvádím své jméno.

     Děkuji a zůstávám s pozdravem.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

nemyslím si, že chráněné dílny musí zřizovat stát. Stát by měl však určit přesné podmínky jejich činnosti, měl by zavést  způsob akreditace a nastavit celý systém tak, aby nemohl být zneužíván vůči osobám se zdravotním postižením. Pokud nebudou u chráněných dílen zákonem stanovené podmínky a každý provozovatel bude muset prokázat schopnost zřizovat chráněnou dílnu tak do té doby se budou podobné podvody dít. Chápu, že mi nesdělujete jméno a také chápu, že zůstanete v chráněné dílně i při vědomí toho, že na Vašem osudu někdo vydělává. Pro Vás i ten malý peníz je důležitý.

Mějte se dobře.

S pozdravem.

Václav Krása