Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání při PID 3.st.

Autor Petr Krist
Předmět zaměstnání při PID 3.st.
Dotaz

Dobrý den Vážený pane Kráso, nejdříve bych Vám chtěl poděkovat, že se snažíte lidem pomoci, protože postižení lidé "lítají" po úřadeh, kde si je přehazují jako horký brambor a stejně podají i mylné informace.

Mám na Vás dotaz. Je mi 46 let a jsem již 10 let v PID, mám uznanou invaliditu 3.st., kdy v odůvodnění mám psáno, že ...nadále není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Invalidní důchod jsem již dostal: TRVALE. Mám mj. 5 operací bederní páteře, tu mám sešroubovanou, mám voperovanou neuromodulaci, chodím o francouzské holi. Nevydržím dlouho sedět, i ležet, neujdu daleko....takže moje noci jsou víceméně probdělé.

Vzhledem k tomu, že pobírám jen invalidní důchod a manželka je čerstvě na 3 roční rodičovské dovolené, tak samozřejmě chybí finance. Kamarád mi nabídl "Dohodu o provedení práce", kdy bych 2-3 dny v týdnu (nepravidelně) po dobu cca 3-4 hod. (celkem tedy cca 10 hod. týdně) v noci seděl na vrátnici a zapisoval vstup osob a vjezd vozidel do firmy, kde mají noční provoz. Takže mojí náplní by bylo být po tu dobu na vrátnici a toť vše. Za nabídku jsem mu velice vděčný, protože kdo jiný by nabídl takovouto práci.... Jenže mám strach, aby až se úřady dozvědí o tom, že bych těchto pár hodin pracoval, abych nepřišel o důchod, nebo aby mi jej třeba nesnížili. To by byla pak katastrofa. Mám nabídku přijmout, nebo raději ne.... Poraďte mi prosím. Jedna věc je ta, že člověk přijde mezi lidi (doma je to již depka), bude alespoň trošku soběstačný a vydělá nějakou kačku pro rodinu.

Velice moc děkuji, s pozdravem Petr Krist

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kriste,

doporučuji Vám, abyste nabídku určitě vzal. I při III. stupni ID je možné pracovat. Vždy doporučuji, že je možné pracovat přibližně 3 hodiny denně. Vzhledem k tomu, že máte ID uznán trvale, není důvod se obávat, že by Vaše pracovní aktivita vedla ke snížení stupně ID. Pravděpodobně nejste zván na pravidelné kontroly zdravotního stavu, takže Vám nic nehrozí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.