Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamestnani pri inv.duch.

Autor V.M.
Předmět zamestnani pri inv.duch.
Dotaz Dobry den pane Kraso, mam na Vas dotaz ohledne zamestnani. Zajimalo by mne, zda jako inv. duchodce se ZTP/P muzu mit jeden Hl.Prac.Pom. na dobu 8,5 hod a dva Vedlj.Prac.Pom., kazdy na cca 5 hod. Jestli je nejake omezeni na pocet hodin na den? A jake mi hrozi ci nehrozi sankce za prekroceni ci poruseni techto ,,norem". Zkratka jestli byste mohl napsat nejake obecne pravidla jak to s tim zamestnanim je. A druha vec je ta, jestli budou ti lide, kteri budou mit na starost pridelovani prispevku platnych od 1.1.07 prihlizet na to, zda ci ten dotycny vydelava, kolik, proste jestli vydelek k inval. duchodu bude na ti mit vliv. mnohokrat dekuji, preji mnoho uspechu v budoucnu, naschledanou.V.M.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane děkuji Vám za Váš dotaz.

Zákoník práce stanoví, že vedlejší pracovní poměr může být maximálně v rozsahu dalšího půl úvazku. Pokud byste pracoval dalších 10 hodin tak Váš zaměstnavatel může dostat pokutu. Proto  pro Vás platí povinnost hlásit každému Vašemu zaměstnavateli všechny Vaše pracovní poměry.

Příspěvek na péči není limitován žádným příjmem uživatele sociálních služeb. To znamená, že si můžete vydělat neomezeně a příspěvek na péči Vám bude poskytován v rozsahu Vaší míry závislosti.

Přeji Vám pěkný den.

S pozdravem Václav Krása