Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání při inv.důch.

Autor Renata Obcovičová
Předmět zaměstnání při inv.důch.
Dotaz Dobrý den,pane Krása, mám 30 letého syna,v 17 let.prodělal operaci nezhoub.nádoru na mozku.Po 6 letech se začali projevovat epilep.záchv.Před 2 roky šel do část.inval.důch. a pracoval na část.úvazek.Mám dotaz,kdyby šel do plného ival.důchodu,jestli může pracovat a kolik si může vydělat.Pokud by ho ovšem někdo zaměstnal. Děkuji za radu.Renata Obcovičová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Obcovičová,

pokud by Vašemu synovi byl přiznán plný invalidní důchod, bylo by důležité z jakého titulu by byl přiznán. Pokud by byl PID přiznán pro trvale ztížené pracovní a životní podmínky tzn., dle § 39 odst. 2 písm. b) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, Váš syn by mohl pracovat normálně bez jakýchkoli omezení. pokud by však byl PID přiznán pro zhoršení zdravotního stavu tzn., dle § 39 odst. 2 písm. a) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, Váš syn by měl významné pracovní omezení, které by mu umožnilo pouze krátkodobé zaměstnání. Doporučuji Vám poradit se s příslušným odborníkem na Vašem odboru sociálních věcí.

S pozdravem.

Václav Krása