Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnání při invalidním důchodu

Autor Radim Smílek
Předmět Zaměstnání při invalidním důchodu
Dotaz Zdravím pane Kráso, potřeboval bych radu a předem děkuji za odpověď. Během zaměstnaneckého poměru na dobu neurčitou jsem se stal vzhledem k mému zdravotnímu stavu drzitelem invalidního důchodu 3.st. s poklesem pracovní schopnosti o 70% a možností pracovat jen za zcela "zvláštních podmínek". Zaměstnavatel si vykládá toto rozhodnutí tak, že pro něj nadále mám pracovat zbývajících 30%. Je to pravda? Jestli ano a já odmítnu mohu dostat od zaměstnavatele výpověď? Děkuji mockrát, Smílek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Smílku,

pokud máte v rozhodnutí o přiznání ID III. stuopně, že jste osobou, která může pracovat za zcela mimořádných podmínek, tak můžete pracovat na plný úvazek s tím, že pracoviště A PRÁCE BY měly být upraveny tak, abyste práci vykonávat mohl. Pokud odmítnete pracovat, tak samozřejmě Vám může dát zaměstnavatel výpově´d.

S pozdravem Václav Krása