Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání při inv.3 stupně

Autor Alois Petružálek
Předmět zaměstnání při inv.3 stupně
Dotaz Prosil bych o radu jestli mohu dále pracovat v chráněné dílně a za jakých podmínek. V létě my byl o rok prodloužen nárok na inv.3 stupně,ale pos.lékařce se nelíbilo ,že pracuji na 20 hod.týdně a ,že je to poloviční uvazek. U pojištěnce klesla pracovní schopnost nejméně o 70 procent a není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek-toto je přesná citace závěru pos.lékařky MUdr Sekerkové . Od roku 2016 jsem zkrátil pracovní dobu na 13 hodin týdně,muj obvodní lékař proti tomu nic nenamítal.Pracuji jako pomocník ostrahy-obsluha pc a telefonu.Mám obavy aby mi nebyl v létě odebrán duchod 3 stupně,protože pracuji-muj výdělek je 55 kč na hodinu. Děkuji za radu. Al.Petružálek

Odpověd na dotaz:

Dobrý den pane Petružálku,

myslím si, že 13 hodin týdně odpovídá III. stupni ID, takže se nemusíte ničeho obávat.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz