Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnání při ID III. stupně

Autor Pavel
Předmět Zaměstnání při ID III. stupně
Dotaz Vážený pane Kráso, z předchozích příspěvků jsem vyčetl, že pokud je někdo poživatelem ID III. stupně, může pracovat pouze na cca 30% úvazku. Tato logika ovšem předpokládá, že daný člověk musí po dobu cca třetinového úvazku podávat výkon 100% zdravého člověka. To je ovšem nesmysl. A pokud poživatel takového ID po dobu třetinového úvazku podává výkon pouze 30%, znamená pro zaměstnavatele pouze 9%ní ekvivalent výkonu zdravého člověka. Není proto divu, že zaměstnavatelé takového člověka nezaměstnají. Logický výklad by tedy podle mého názoru byl, že ID III.stupně pro zaměstnavatele znamená, že daný člověk při plném úvazku odvede 30% výkonu zdravého člověka s tím, že daných charakter práce a délka pracovní doby musí být v každém individuálním případě posouzena při vstupní lékařské prohlídce. Nemyslíte, že by stálo za to jménem zdravotně postižených prosazovat spíše toto stanovisko? Děkuji za Vaši odpověď. Pavel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

Vaše úvaha je logicky správná, ale LPK se přidržují názoru, že osoba ve III. stupni ID nevydrží déle pracovat než cca 30 % pracovní doby, ale při normálním výkonu. Napsal jsem zkušenosti a doporučení. Není to však dogma a každý se samozřejmě rozhodne jak uzná za vhodné.

S pozdravem Václav Krása