Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamestnani pri ID

Autor bohousek
Předmět zamestnani pri ID
Dotaz

Dobry den,dekuji za zodpovezeni predesleho dotazu.

Mam tomu rozumet tak,ze kdyz budu mit CID a budu pracovat jako treba architekt,ing. atd kde je vydelek

vic nez 25000/mes avsichni kolegove budou brat nad tuto castku 25000,tak ja budu brat pouze cca 13000?To je dost divny.

A potom jeste jak je to u PID...Osoba postizena pracuje z domova z bytu,fyzicky nezvlada dochazet ani obden do zamestnani ale....pracuje treba jako architekt  na dalku.A ted bych se chtel zeptat co si myslite o tom,ze si

osoba vydela dost velky mes. prijem/nad 40/.a zaroven bere PID.Nesebere komise takoveto

osobe PID kdyz tedy sice do prace nemuze chodit(neni  vozickar,neurologicke potize),ale vykonava toho architekta za 40 ?

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bohoušku,

snížená mzda je možná pouze v případě, že osoba pobírající ID nedokáže stejný objem prací a je převážně zaměstnána u zaměstnavatelů, kteří zaměstnávající více než 50 % zaměstnancům se ZP. Vlastní nařízení vlády považují za diskriminační a NRZP ČR pravidelně proti němu protestuje. Pokud však osoba pobírající ID odvádí stejný objem práce, nemůže mít nižší mzdu. To je přímá diskriminace.

S pozdravem Václav Krása