Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání při ID

Autor Jindřich Kozlík
Předmět zaměstnání při ID
Dotaz

Vážený pane,

 

obracím se na Vás s dotazem, zda nový zákon o důchodovém pojištění umožňuje pracovat na částečný úvezek při invaliditě III. stupně, případně kdo o tomto rozhoduje.

 

Děkuji

Jindřich Kozlík

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kozlíku,

při ID III. stupně je možné pracovat, pokud je zároveň občan uznán osobou, která může pracovat za zcela mimořádných podmínek. Pokud v rozhodnutí není tento dodatek, doporučoval bych pracovní aktivitu přibližně v rozsahu 1/3 pracovního úvazku. Při větší pracovní aktivitě Vám může být ID změněno na nižší stupeň.

S pozdravem Václav Krása