Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamestnani při čid

Autor Radka
Předmět zamestnani při čid
Dotaz

Vážený pane Kráso, jsem již 2,5 roku evdována na Úřadě práce, mám ČID. Dostala jsem nabídku práce na 6 hodinovou pracovní dobu. Chci se zeptat jestli tuto práci musím příjmout na celých 6 hodin, když to zprostředkovává Úřad práce. Nebo jestli mohu pracovat pouze 4 hodiny denně. Předem děkuji za odpoveď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

poživatel částečného invalidního důchodu si může zvolit rozsah své pracovní činnosti, podle svých schopností. Pokud Vám úřad práce nabízí zaměstnání v rozsahu 6 hodin denně, můžete s budoucím zaměstnavatelem domluvit i kratší pracovní dobu. Rozhodující slovo má ovšem zaměstnavatel. Odmítnutí nabídky zaměstnání v rozsahu 6 hodin denně z Vaší strany není důvodem pro úřad práce, aby Vás vyřadit z evidence.

S pozdravem.

Václav Krása