Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání při ID 3.stupně

Autor Pavel Černý
Předmět zaměstnání při ID 3.stupně
Dotaz Dobrý den p.Kráso, předem Vám chci poděkovat za vše,co pro nás postižené děláte. Jsem invalidní 3.st a měl bych možnost zaměstnání po dobu trvání projektu(tj. 2 roky) v občanském sdružení.Práce by obnášela tel.vyřizování a koordinaci projektu.Můj zdravotní stav to umožňuje.Odhadovaná časová náročnost je cca. 2hod denně.Poraďte prosím,mám uzavřít DPČ ve které bude specifikována doba určitá(2 roky) a 40 hodin měsíčně?Nebo nějakou jinou smlouvu?Mám obavu,abych si touto možností přivýdělku nezpůsobil problémy ohledně snížení ID,což by v mém případě bylo likvidační.Doufám že rozumíte,jak to myslím.V této době má totiž člověk odkázaný na sociál.dávky opravdu strach,trochu si vylepšit finanční situaci.Upřesnil bych to takto:mám strach jakkoliv na sebe upozornit,aby se to ze strany ČSSZ neobrátilo proti mně! :(. Je to opravdu nedůstojné,neustále čekat co přijde,co zase zákonodárci vymyslí a modlit se,aby to dobře dopadlo.Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem P.Černý

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Černý,

vzhledem k tomu, že se jedná o práci pouze v rozsahu 2 hodin denně, neměl by být žádný problém s tím, že pobíráte ID III. stupně. Tato práce by měla ze strany ČSSZ tolerována. Je jedno jaký typ smlouvy si zvolíte.

S pozdravem Václav Krása