Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání OZP ve zdravotnictví

Autor Michaela
Předmět zaměstnání OZP ve zdravotnictví
Dotaz Dobrý den , měla bych prosím dotaz: jsem v ČID I.st, povoláním všeobecná zdravotní sestra, praxe 23let. zajímalo by mě, zda mají velké organizace(FN) také povinnost, zaměstnat osobu s OZP.Ráda bych pracovala v oboru, ale je problém sehnat práci na 2-směnný provoz (diabetik).Může mi být nabídnuta i jiná "profese" v nemocnici?Nebo se povinnost zaměstnat lidi s OZP fakult. nemocnic netýká vůbec?Ve FN jsem pracovala před 16roky. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

i nemocnice mají za povinnost plnit povinné procento zaměstnávání OZP. Domnívám se však, že procento vesměs nesplní. Zaměstnavatel Vám může nabídnout i jiné volné místo, které odpovídá Vaší kvalifikaci, nebo na kterou Vaši kvaloifikaci nepotřebujete. Nikdo však nemůže nutit jakéhokoliv zaměstnavatele k zaměstnání konkrétního člověka.

věřím, že jste v evidenci ÚP, což je vhodné z hklediska nároku na dávky.

S pozdravem Václav Krása