Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnání osob se ZPS

Autor Ladislav MARHOLD
Předmět Zaměstnání osob se ZPS
Dotaz

Vážený pane,

prosím Vás tímto o radu , v mém případě určitě životně důležitou.

Od 1.3.20011 jsem sepsal s bezpečnostní agenturou pracovní smlouvu, kde bylo uvedeno pracovní poměr do 30.6.11 a zkušební doba 3. měsíce. Týdně 37,5 hodiny a hrubá mzda 8000 Kč. Včera za mnou přišel pracovník agentury a přinesl mě dodatek ke smlouvě a v něm je uvedeno od 1.4.11          30 hodin týdně a hrubá mzda 6400 Kč. Prohlásil, že se nic nemění, že budu pracovat stejně cca 12 směn po 12 hodinách jako dosud. Došlo prý údajně k pochybení pracovnice personálního oddělení, která údajně nevěděla, že pobírám ČID. Toto se mě jevilo již jako nějaké účelové jednání, protože již při nástupu  bylo na mě požadováno zajištění dokladů o evidenci na ÚP a potvrzení ČSSZ o pobírání ČID. Já pobírám ČID 1.stupně, kde mám uvedeno nesmí pracovat  v povolání se zvýšenou fyzickou zátěží, nikoli omezení hodinové. Jelikož dojíždím do tohoto zaměstnání cca 20km, je pro mne toto snížení mzdy zásadní. Chtě bych se proto informovat, zda agentura za moje zaměstnání, jako osoby ZPS, dostává nějaký státní příspěvek a Vaše celkové posouzení. Dále se domnívám, že ve zkušební době je možné ukončení pracovního poměru oboustranné, jen z vlastní zkušenosti mě není jasný způsob jak toto provést.

Ještě jednou Vás prosím o posouzení mojí žádosti a zodpovězení mojich dotazů.

Předem Vám děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů ve Vaši pro nás postižené nesmírně důležité práci.

Ladislav MARHOLD

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Marholde,

pokud nesouhlasíte s novou smlouvou, tak samozřejmě ve zkušební době můžete ukončit pracovní poměr okamžitě. Stačí pouze jednoduchou větou oznámit, že ukončujete pr. poměr ve zkušební době. Bezpečnostní agentura chce využít pravděpodobně možnost Vašeho pobírání ČID k žádosti o příspěvek na ÚP podle § 78, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Neznamená to však, že by Vám museli snižovat mzdu. Oni dostanou 8000,- korun měsíčně, tak nevidím logiku v tom, že Vám snižují plat.

S pozdravem Václav Krása