Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnání manželky do trvalého pracovního poměru

Autor Milan Lustig
Předmět Zaměstnání manželky do trvalého pracovního poměru
Dotaz

Dobrý den,

měl bych na Vás dotaz, zda jako OSVČ mohu zaměstnat manželku, která je v pném invalidním důchodu (omezená funkce pohybového ústrojí dolních končetin), ale která perfektně zvládá práci na PC, což já potřebuji, a zda mám nárok na nějaké příspěvky od úřadu práce, potažmo od státu,  (příspěvek na mzdové náklady, zřízení chráněného místa atd.). Podmínky jako bezdlužnost u ČSSZ a VZP splňuji, stejně jako podmínku zaměstnávat více jak 50% zaměstnanců se zdravotním postižením. Já sám jsem ČID. Mnohokrát děkuji za odpověď...

mnoho zdraví přeje Milan Lustig

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Lustigu,

domnívám se, že je lepší, když byste Vaši manželku využil jako spolupracující osobu a takto by jste ji uvedl i v daňovém přiznání. Obdržíte na manželku velký odpočet základu daně. Je možné postupovat i tak jak navrhujete, ale obávám se, že jak ČSSZ tak VZP ČR budou mít výhrady k tomuto postupu a nemusíte s Vaší žádostí uspět.

S pozdravem.

 

Václav Krása