Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnání ID na dobu určitou

Autor Iva Brettschneiderová
Předmět Zaměstnání ID na dobu určitou
Dotaz
Dobrý den, v naší firmě zaměstnáváme pracovníka s velmi těžkým postižením z Ústavu sociální péče. Dle vyjádření OSSZ je schopen vykonávat práci jen za zcela mimořádných podmínek ve smyslu ust. § 39 odst. 4 písm. f), zákona č. 155/1995 Sb. Lze s tímto zaměstnancem uzavírat smlouvu na dobu určitou déle než po dobu 2 let nebo pro něj také platí stejné podmínky jako pro ostatní zaměstnance dle ZP? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brettschneiderová,

na pracovníka, který má ID stanoven podle ! 39, odst. 4, písmene f), zákona č. 155/1995 Sb. se zákoník práce vztahuje ve všech ustanoveních. Takový pracovník může mít uzavřenou pracovní smlouvu, a to buď na dobu určitou či neurčitou, jako ostatní pracovníci. Zaměstnavatel by měl takovému pracovníkovi v nezbytném případě zajistit odpočinky mimo pracovní přestávky dle zákoníku práce. Další jiné změny vůči ostatním pracovníkům nejsou.

S pozdravem Václav Krása