Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání do 65let

Autor Dagmar
Předmět zaměstnání do 65let
Dotaz Hezký den,prosím o odpověd,proč se např.u nás v chráněné dílně pro postižené může pracovat jen do 65let i když je třeba ještě občan celkem vitální a rád by ještě pracoval,bohužel naše kolegyně musí již skončit.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmar,

je to tak, že od dovršení věku 65 let přestává občan pobírat invalidní důchod a pobírá starobní důchod. Od tohoto okamžiku také přestává Úřad práce na takového pracovníka přispívat, tudíž, takový pracovník, který zaměstnavateli není schopen vyprodukovat výrobky či služby alespoň na úrovni minimální mzdy, tak je pro zaměstnavatele tzv. ztrátový. Zkrátka na něm prodělává. Je to u všech zaměstnavatelů tohoto charakteru stejné, protože zaměstnavatel nemůže doplácet na svoje zaměstnance, protože by zkrachoval.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.