Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání ČID 1.stupeň

Autor Dlasková Hana
Předmět zaměstnání ČID 1.stupeň
Dotaz

Dobrý den,mám dotaz,socialní a zdr.poj.pro os ČID 1.stupeň na DPP,nebo DPČ,nebo zkrácený či plný úvazek.Zvýhodnění pro zaměstnavatele i zaměstnance na dani či je možný nějaký odpočet ,nebo popř.dotace při zaměstnání takové osoby..Děkuji mám po endokarditídě,a 4x mrtvička ,jsem kardiak ,astmatik,je mi 52 let.,hledám práci mám jen DPč,nejsem na úřadu práce ani na soc.dávkách.Děkuji Dlasková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dlasková,

osoba pobírající ID I. stupně je pouze zdravotně pojištěna. Pokud budete v evidenci ÚP a je Vám méně než 55 let, bude Vám jeden rok evidence započítán do nároku na starobní důchod. V případě pracovní činnosti je z příjmu pracovní činnosti odváděno zdravotní i sociální pojištění bez ohledu na stupeň ID. Zaměstnavatel může uplatnit ve Vašem případě slevu na dani ve výši 2520,- ročně.

S pozdravem Václav Krása