Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnání a inv.důchod

Autor Karel
Předmět Zaměstnání a inv.důchod
Dotaz Vážený pane Kráso, rád bych se Vás zeptal,zda mohou pracovní agentury zaměstnávat částečného invalidního důchodce. Na Úřadu práce mi řekli, že musím si hledat práci i sám. Už víc jak dva roky hledám práci a jak se něco naskytne přes pracovní agenturu, tak odpověď zní – bohužel nesmíme zaměstnávat invalidní důchodce, že je to ze zákona. Práci bych našel hned, ale jak se zeptají jestli mám nějaký důchod tak okamžitě se dozvím, že nesmí zaměstnávat důchodce pracovní agentury a že si mám hledat přímou firmu. Nevím co si o tom mám myslet, ale je to sprosté a já se práce nebojím. Připadá mi to,jak kdybych byl s prominutím odpad. Nemohu ani sehnat žádnou brigádu. Ochranka mě taký nechce zaměstnat, jak jsem jím řek jaké mám omezeni,tak mi bylo řečeno že nemají postele a ať ležím doma. A proto Vám píšu ohledně pracovních agentur, zda je pravda že nesmějí zaměstnávat invalidní důchodce.V takovém případě se těžko hledá práce, pokud mají agentury pravdu. Děkuji moc za Vaši odpověď a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

skutečně je tomu tak, že novela zákona o zaměstnanosti neumožňuje, aby příjemce ČID pracoval u nějakého zaměstnatele prostřednictvím agentury. Agentura Vám však může najít pracovní místo. Je to proto, že v této oblasti docházelo ke zneužívání systému podpor. Úřad práce by Vám měl také pomoci s hledáním místa. Pokud to odmítají, můžete na něj podat stížnost.

S pozdravem Václav Krása