Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání a ID 3 stupně

Autor Kohlová
Předmět zaměstnání a ID 3 stupně
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o zodpovězení a radu . Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou a po  zhoršení mé nemoci jsem už desátý měsíc v pracovní neschopnosti. Podala jsem si žádost o ID a byl mi přiznám na rok ID 3 stupně. Tuto skutečnost nahlásím svému zaměstnavateli, ale nevím jestli mohu i nadále zůstat zaměstancem nebo mi tímto pracovní poměr zaniká. Mám absolovovat ještě operaci, po které by se měl můj zdravotní stav zlepšit a je pravděpodobné, že pokud se vše podaří jak má, za rok mi ID 3 stupně s největší pravděpodobností  bude snížen na 2 možná i 1 stupeň a určitě budu muset i chtít pracovat, nejraději u téže společnosti. Můžete mi prosím poradit jaké mám možnosti a na co mám z hlediska zaměstnance právo? A dovolím si ještě otázku? mohu pracovat - přivydělat si s ID 3 stupně alespoň na nějaký úvazek, nebo vůbec?

Mnohokrát Vám děkuji za odpovědi a doufám , že jsem to napsala alespoň troch srozumitelně.

Pěkný den přeji

K.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kohlová,

v případě přiznání ID III. stupně byste asi měla přerušit zaměstnání, nebo minimálně jej snížit tak, aby Váš pracovní úvazek nebyl větší než 1/3.

S pozdravem Václav Krása