Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání a částečný invalidní důchod 2. stupně

Autor Lenka
Předmět zaměstnání a částečný invalidní důchod 2. stupně
Dotaz Dobrý den, dokončila jsem vysokou školu (informatiku) a chci si najít práci. V roce 2014 mi byl přiznán částečný invalidní důchod prvního stupně a v roce 2015 změněn na 2.stupeň, ale nejsem si jistá co to pro mě znamená když si hledám práci, jestli je nějaké omezení na počet odpracovaných hodin a nebo na to kolik si mohu vydělat. V posudku mám napsané pokles pracovní neschopnosti 60% a že jsem schopna vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen s podstatně menšími nároky na tělesné, smyslové nebo duševní schopnosti vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen v podstatně menším rozsahu a intenzitě. Nemám tam psanou platnost ani kdy by měla být další kontrola, tak nevím jestli se mám pak někde hlásit když si najdu práci. děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

takto obecná formulace v rozhodnutí o přiznání ID pro Vás není nijak zásadně závazná, i když na druhé straně může být kdykoliv zneužita posudkovým lékařem. Domnívám se, že byste asi neměla pracovat na celý pracovní úvazek. Informatika nepochybně není náročný obor na fyzické síly a tak se domnívám, že můžete v tomto oboru pracovat, případně podnikat. Důležité je, abyste věděla, že posudkový lékař při případné následné kontrole zdravotního stavu především sleduje rozsah pracovního úvazku, nikoliv výdělek.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji