Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání

Autor Vlaďka
Předmět zaměstnání
Dotaz

Hezký den,

měla bych dotaz ohledně zaměstnávání lidí v PID. Sama vykonávám domácí práci pro dvě chráněné dílny, z níž jedno zaměstnání mám jako hlavní, tam uplatňuji daňovou úlevu a druhé jako vedlejší,tam odvádím řádnou daň. Mé hlavní zaměstnání však k 31.3.09 končí. Zaslala jsem tedy dotaz na zaměstnání firmě,která nabízí domácí práci invalidům s tím, že bych nastouppila od 1.4. a daňovou úlevu bych tedy uplatnila v jejich firmě,ale bylo mi řečeno, že pokud již pracuji pro jinou společnost,která pobírá dotace na invalidy,tak mě nemohou zaměstnat. Moc tomu nerozumím,můžete mi to prosím nějak vysvětlit?

Moc děkuji a přeji krásný zbytek dne.

Petrová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petrová,

novela zákona o zaměstnanosti, která byla přijata od 1. ledna letošního roku obsahuje ustanovení, že příspěvek na chráněnou dílnu podle § 78 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti je možné použít pouze u jednoho zaměstnavatele, pokud je zaměstnanec zaměstnán ve více chráněných dílnách. Příspěvek podle § 78 může uplatit ta chráněná dílna s kterou má pracovník uzavřenou smlouvu jako první. Je to správné opatření, které navrhla NRZP ČR. Toto nařízení umožňilo částečně bránit podvodům v této oblasti. Chápu, že zaměstnavatel, který na Vás nepobírá příspěvek podle § 78 Vás nyní nechce zaměstnat.

S pozdravem.

Václav Krása