Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnání 3.invalidita

Autor Pavel Srb
Předmět Zaměstnání 3.invalidita
Dotaz Dobrý den pane Krása,máme zájemce o zaměstnání s 3.stupněm invalidity. Je na zaměstnávání příspěvek od státu?Rádi bychom mu vyšli vstříc. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Srbe,

pokud se jedná o jednoho pracovníka můžete požádat o ÚP o příspěvek na zřízení pracoviště pro osobu se zdravotním postižením. Jedná se především o úpravu prostředí, aby bylo bezbariérové, případně úpravu soc. zařízení, pokud to postižení vyžaduje, případně pořízení speciální techniky, např. u nevidomých osob. Tento příspěvek, dle ustanovení § 75 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti,  může být poskytnut ve výši maximálně osminásobku a pro osobu s těžším zdravotním postižením maximálně dvanáctinásobku průměrné mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí předchozího kalendářního roku. Dále je možné čerpat pravidelný příspěvek podle § 76 téhož zákona, a to ve výši 48000 Kč ročně.

S pozdravem Václav Krása