Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání

Autor Šárka
Předmět zaměstnání
Dotaz Dobrý den pane Krása, ráda bych se zeptala kolik může mít člověk v plném invalidním důchodě zaměstnání. Pracuji pro jednu firmu z domu(jen práce na PC) a nabídla se mi ještě práce na DPČ. Mám hodně malý důchod, tak se snažím si trochu přivydělat. Myslíte, že by mi mohl být odebrán důchod? Děkuji a přeji hezký zbytek dne Brázdilová Šárka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brázdilová,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně větu, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, vždy doporučuji, aby pracovní úvazky nepřesahovaly více než 3 hodiny denně. nezáleží však na výši odměny za hodinu. Sleduje se pouze počet hodin.

S pozdravem Václav Krása