Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnání + dpč.

Autor Šárka
Předmět zaměstnání + dpč.
Dotaz Dobrý den pane Krása, chtěla bych se Vás zeptat a nebo spíš poradit. Už jsem Vám jednou psala, ale nenapsala jsem svůj dotaz dopodrobna a tak bych se chtěla ještě jednou zeptat. Pobírám plný invalidní důchod třetího stupně, zároveň se mi podařilo pracovat u nejmenované firmy , která zaměstnává lidi s postižením, ale mohla bych si ještě přivydělat i u jiné firmy na dohodu o provedené práci. Nevím jestli mám nabídku přijmout, abych nepřišla o důchod. Mám ho totiž velice nízký ( 5400,-) a tak se snažím si nějakou korunu přivydělat. A chtěla bych vědět, jestli to k zaměstnání je možné. První práce je z domu a je to práce na PC, takže není náročná fyzicky, a druhá by byla v jiné firmě a také není fyzicky náročná. Je to jen kontrola a telefonování. Moc děkuji. S pozdravem hezkého dne. Šárka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

nemohu Vám nic jiného napsat, než že při III. stupni ID nemáte sice omezeno pracovat, ale přui kontrole může posuzující orgán vzít v úvahu rozsah Vaší pracovní činnosti a důchod Vám snížit či odebrat. proto vždy doporučuji, aby příjemci ID III. stupně pracovali vždy maximálně 3 hodiny denně. Můžete také postupovat tak, že budete pracovat podstatně více a vzhledem k Vašemu nízkému ID risknete, že Vám bude odebrán či snížen s tím, že pokud byste přišla o práci, tak se pokusíte jej opbnovit. je pravděpodobné, že byste na tom finančně vydělala, ovšem nikdo Vám nezaručí, že Vám bude opět přiznán ID III. stupně. Je to zcela na Vašem uvážení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji.