Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstnanci se změněnou pracovní schopností

Autor Jitka Kubišová
Předmět Zaměstnanci se změněnou pracovní schopností
Dotaz Dobrý den, Prosím o radu, nikde nemůžu najít jasně vypsané povinnosti zaměstnavatele vůči zaměstnancům se změněnou pracovní schopností. Konkrétně jsem hledala u invalidů 3.stupně co pracují na Hpp jak to mají s nárokem pracovního volna ohledně lékaře. Měla jsem za to, že mají o den či dva dny vyšší nárok,neodkladné volno v nutném rozsahu čerpat. Můžete mi prosím poradit. Děkuji a přeji hezký Nový rok KUBIŠOVÁ

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kubišová,

zvláštní úprava pracovního volna k návštěvě lékaře u chráněných dílen není. Je to vždy na domluvě s konkrétním zaměstnavatelem. Pokud se však domníváte, že zaměstnavatel je vůči Vašim potřebám málo vstřícný, doporučuji Vám podat stížnost na úřad práce, nebo na inspekci práce. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.