Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zaměstání při PID

Autor EvaVotrubová
Předmět Zaměstání při PID
Dotaz

Přeji pěkný den chtěla jsem se zeptat ohledně zaměstání při PID.PID mám 4 roky,našla jsem práci ,kterou dělám na PC, dělám 32,5 hod týdně a chtěla jsem se zeptat jestli nepřekračuji nějakou normu nerada bych přišla o PID,protože mám těžší Crohnovou Chorobu a nebyla bych shopna práce,kdybych měla přijít o PID.Od ledna jsou nějaké změny a stále se něco mění,tak bych chtěla mít jistotu,že nepřekračuji nějaký zákon moc děkuji za odpověď hezký den.

                                                                                                                                      Eva Votrubová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Votrubová,

pokud Vám byl ID přiznán podle tehdejšího § 39, odst.1 písmeno b) zákona  č.155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, tak můžete pracovat bez omezení. Pokud Vám byl důchod přiznán podle písmene a) stejného odstavce, tak se domnívám, že při úvazku, který máte, byste mohla o PID přijít. Vždy doporučuji, aby lidé s PID, kteří nemohou pracovat za zcela mimořádných podmínek, pracovali nejvíce 1/3 úvazku. Nesleduje se výše odměny, ale pracovní úvazek a podle toho se dá uzpůsobit pracovní smlouva.

S pozdravem Václav Krása